Kui soovid külluslikku snäkki, lisa kringlile pähklid.

Kui soovid külluslikku snäkki, lisa kringlile pähklid.

Pole üllatav, et raskemate seljakottidega õpilased kannatasid tõenäolisemalt kehva kehahoiaku ja valu, valu või kipituse sümptomite all (Tablott et al, 2009). Teises 5.–12. klassi õpilastega hõlmatud uuringus seostati rasket seljakotti kõige tugevamalt üla- ja keskseljavaluga, samuti kaotatud kooliaja, kaotatud sportimisaja ja suurenenud kiropraktika kasutamisega (Moore et al, 2007).

Lisaks vahetutele ebamugavustele, mis kaasnevad liiga raske seljakoti kooli ja tagasi kandmisega, on seljavalu sümptomid noorukieas seotud ka täiskasvanuna suurenenud seljavaluga (Brattberg, 2004). Arvestades seljavalu suurt levimust ja haigestumust täiskasvanueas, on vanematel ja lastel kindlasti täiendav stiimul kaitsta neid noori selga tulevikus probleemide ja süvenenud valu eest. Ameerika Tegevusteraapia Assotsiatsioon, Ameerika Füsioteraapia Assotsiatsioon, Ortopeediliste Kirurgide Akadeemia ja Ameerika Kiropraktika Assotsiatsioon annavad igaüks soovitusi laste kaitsmiseks seljakoti kasutamisest tingitud seljavalu eest.

Siin on soovituste kokkuvõte:

Lapsed ei tohiks kunagi kanda seljakotis rohkem kui 10–15 protsenti oma kaalust. Tüdrukud kaebavad poistest rohkem seljavalu üle, mis võib suures osas olla tingitud nende kergemast kehakaalust ja tavaliselt raskematest seljakottidest. Koolid ja õpetajad saavad aidata koormust vähendada, pakkudes õpikute hoiuruumi, võimalusel e-raamatuid ja teist raamatukomplekti koduseks kasutamiseks või pakkudes raskete tekstide asemel koopiaid.Laadige seljakott strateegiliselt. Asetage kõige raskemad esemed lapse seljale kõige lähemale – paki taha – ja jagage raskus mõlemat rihma kasutades ühtlaselt. Kaaluge vöörihmaga seljakoti valimist ja veenduge, et laps seda kasutab. See aitab paki sisu kaalu ühtlaselt jaotada.Valige sobiv seljakott. Reguleerige rihmad – need peaksid olema hästi polsterdatud ja mugavad, et vältida valu ja kipitust kätes, kaelas ja kätes – nii, et pakk istuks tihedalt. Pakk peaks toetuma umbes kahe tolli abaluude allapoole kuni vöötasemeni, kusjuures paki põhi toetuma mugavalt alaselja kõverusse. Kott ei tohiks kunagi toetuda lapse vööjoonest kaugemale kui neli tolli.Lisaks seljakotis olevale raskusele on seljavalu seotud seljakoti kandmise ajaga. Nii kaalu vähendamise kui ka koormuse ümberjaotamise strateegiate hulka kuuluvad rullikottide kasutamine, seljakoti kasutamise minimeerimine lastel, kellel on pikki jalutuskäike kodu ja kooli vahel, või lasta lapsel kotist väljas kanda raamatut või kahte.

Ameerika Tegevusteraapia Assotsiatsioon (AOTA) sponsoreerib igal septembril (mis juhtub täna, 19. septembril) riiklikku kooli seljakottide teadlikkuse tõstmise päeva. Sel päeval töötab AOTA selle nimel, et anda lastele, vanematele ja kasvatajatele näpunäiteid seljakoti turvaliseks kasutamiseks.

Viited

Brattberg, G. (2004). Kas noorte koolilaste valuprobleemid püsivad varases täiskasvanueas? 13-aastane jälgimine. European Journal of Pain, 8, 187-199.Moore, M.J., White, G.L. ja Moore, D.L. (2007). Seljakoti suhtelise kaalu seos teatatud valu, valukohtade, meditsiinilise kasutamise ja kaotatud kooliajaga lastel ja noorukitel. Journal of School Health, 77, 5, 232-239.Tablot, N.R. et al. (2009). Kooli seljakotid: see on midagi enamat kui lihtsalt kaaluprobleem. Töö, 34, 481-494.

Igal aastal jõuab meie toidupoodide riiulitele üle 20 000 uue toidu- ja joogikauba. Arvestades kogu vastuolulist teavet tervise ja toitumise kohta, võib olla segadusttekitav välja mõelda, mida me peaksime oma vankrisse ja kehasse panema ja mida mitte. Siin on viis toitu, millel on põhjendamatu tervisehalo, mis ei tee teie kehale head.

Puuviljamahl

Söö oma puuvilju; ära joo seda. Mahl on suurepärane, kui soovite kaalus juurde võtta. See lisab kaloreid kontsentreeritud kujul ilma tõelistes puuviljades leiduvate kiudaineteta. Kiudained on üks parimaid põhjuseid puuviljade söömiseks; aga kui teed puuviljadest mahla ja viskad viljaliha ära, vabaned umbes poolest kiudainetest. Lisaks sellele, et enamik mahla välistab ka koore ja te kaotate seal ka ülejäänud kiudaineid. Kui teile meeldib mahla idee selle pakutava maitse tõttu, lisage oma veele värskeid puuvilju, kuid loobuge puuviljamahlast tõelise puuvilja jaoks.

Granola baarid

Kui see näeb välja nagu küpsis ja maitseb nagu küpsis, on see küpsis. Oma tuumas on granola lihtsalt tera, millele on lisatud suhkrut ja rasva. Pakkige see baarivormi ja see muutub veelgi vähem tervislikuks. Enamik kaubanduslikke granolabatoone on valmistatud rafineeritud teradest ning sisaldavad lisatud magusaineid ja rasva. Need sisaldavad harva täisteratooteid, kiudaineid või valku, mis peaksid olema teile sobivama batooni põhikomponendid. Internetist leiate suurepäraseid retsepte omatehtud granolabatoonide jaoks, mis on täis kiudaineid ja maitset. Mööduge granola baari vahekäigust ja säästke end varjatud küpsiste eest.

Maitsestatud jogurt

Kõik jogurtid pole võrdsed. Kui talute piimatooteid, valige maitsestamata jogurt. Enamik jogurteid, mida leiate jogurti vahekäigust, on pakitud suhkrulisandiga. Maitsestatud jogurtid on kõige hullemad, kuna neil on puuvilju. Kui loete koostisosade loendit, leiate harva tõelisi puuvilju. Kui teile meeldib jogurt puuviljadega, tehke seda ise. Lisa ehtsale jogurtile päris puuvilju ja jäta maitsestatud kraam riiulile seisma.

Köögiviljakrõpsud

Köögiviljakrõpsude kotid näitavad päris köögiviljadest ilusaid pilte, kuid koostisosade loetelu räägib teist lugu. Enamik köögiviljakrõpse on kartulitärklise praetud ja soolatud versioonid. Nüüd on kartul tehniliselt köögivili, kuid selle praadimisel ja soolamisel väheneb selle toiteväärtus. Köögiviljakrõpsud on ülistatud kartulikrõpsud. Kas soovite tõelisi köögiviljakrõpse? Tükelda köögiviljad, pintselda oliiviõliga, puista peale mõõdukalt soola ja küpseta. Kui soovid kartulikrõpse, osta neid. Kuid ärge kujutage ette, et teie köögiviljakrõpsud pole maskeeritud friikartulid!

Kringlid

Millalgi 1990. aastate rasvavaba hulluse ajal tekkis inimestel idee, et kringel on tervislik toit. Muidugi pole neil rasva, aga saias ka mitte. Ja kringel on lihtsalt valge sai, kus on veidi rohkem krõmpsu ja soola. Aga täistera kringlid? See kõlab suurepärase ideena, kuid teil on raske leida kringlit, mille esimene koostisosa on tegelikult täistera. Isegi täisterast valmistatud kringlid on enamasti rafineeritud valgest jahust ega sisalda kiudaineid. Kui soovid külluslikku snäkki, lisa kringlile pähklid. Pähklid sisaldavad rasvu, kiudaineid ja valke, mis pakuvad külluslikumat suupistet kui kringel eales.

Hoolimata soovitustest teismeliste optimaalse toitumise kohta, ei söö enamik teismelisi sugugi seda, mida nad optimaalse tervise tagamiseks peaksid. Selle asemel iseloomustab noorukite dieeti magustatud jookide, friikartulite, pitsa ja kiirtoidu rohkus. Tavaliselt puuduvad sellel piisavalt puuvilju, köögivilju, madala rasvasisaldusega piimatooteid, täisteratooteid, tailiha ja kala. See muudab dieedi väga kõrge rasva-, küllastunud rasvade, transrasvade ja lisatud suhkrusisaldusega ning liiga madala kaltsiumisisaldusega; raud; tsink; kaalium; vitamiinid A, D ja C; ja foolhapet. Kuid hoolimata nendest heidutavatest faktidest ja vanema tugevast soovist sundida teismelisele õigeid toite sööta, nagu iga teismelise vanem teab, on noorukieas iseseisvuse, otsuste tegemise, isiklikest vigadest õpitud õppetundide, kaaslaste survestamise aeg. ja vanemate konflikt. Vanemate võimalus tervislikku toitumist esile kutsuda on ammu möödas. 

Mida peaks murelik vanem tegema, kui ta seisab silmitsi valiva teismelise sööjaga? Selleks, et aidata oma teismelisel nautida mitmesuguseid tervislikke toite, peate muutma oma taktikat. Siin on mõned soovitused –

Ostke ainult neid toite, mida soovite, et teie teismeline sööks. Nõustuge sellega, et enamasti ei saa te kontrollida kaloreid, mida teie teismeline väljaspool kodu sööb. Kuid teil on kontroll selle üle, millised toidud teie kodus saadaval on. Noorukiea on kiire kasvu, hormonaalse tõusu ja ahne isu aeg. Teie teismelised söövad toitu, mis on neile kergesti kättesaadav. Varuge oma sahver puuvilju, köögivilju ja muid maitsvaid suupisteid ja lihtsalt valmistatavaid toite ning teie teismelised võivad lihtsalt oma dieeti mitmekesistada, ilma et peaksite midagi ütlema.Tervislike valikute modelleerimine. Sinu teismeline vaatab, mida sa sööd. Kõige tõhusam viis tervisliku toitumise edendamiseks on toiduga tervislik suhe ja tasakaalustatud toitumine, milles on palju täisteratooteid ning puu- ja köögivilju ning vähe toitainevaeseid suupisteid ja magustoite. Näidake ka oma eneseteadlikule teismelisele eeskuju, vältides oma keha ja suuruse kohta negatiivseid kommentaare. Treenige regulaarselt ja olge eeskujuks tervisest, mida soovite oma lastele jäljendada https://tooteulevaade.top/.Vältige toidutülisid. Mida iganes sa ka ei teeks, ÄRGE laskuge oma teismelisega toidu pärast võimuvõitlusse. Sa kaotad iga kord. Selle asemel tehke kõik tervislikud suupisted, mis teie teismelistele meeldivad, hõlpsasti kättesaadavaks. Proovige teha tervislikku kodust sööki vähemalt kord nädalas ja lisage sellele kindlasti midagi (tervislikku), mida teie teismeline sööb. Vältige teismelistele survet, näägutamist või altkäemaksu andmist, et nad sööksid neid toite, mida soovite.Tutvuge oma teismelisega MyPyramid Trackeriga. Võtke ühendust ja täitke toitumisrekord. Mõlemad pange sisse, mida olete 24 tunni jooksul söönud ja vaadake, kelle dieet sobib MyPyramid soovituste kõrval paremini. See mitte ainult ei anna teile võimalust koos kvaliteetset aega veeta, vaid teave, mille teie teismeline saab erapooletust allikast, võib inspireerida teda natuke paremini sööma. Ja oma toitumisharjumusi kaalule pannes avad nii endale kui ka oma teismelisele võimaluse seada ühised eesmärgid, et saaksite mõlemad oma toitumisharjumusi optimeerida.Valmistage oma teismelised noorukieajärgseks eduks. Varsti hakkavad teie teismelised ülikoolis õppima või on üksinda ja peavad tegema otsuseid ilma, et te neile üle õla vaataksite. Aidake neil teha häid valikuid ette planeerides. Andke neile kohustus aidata toitlustamisel, toiduostudel (koos juhistega selle kohta, kuidas ostate, mida ostate, ja toitumisnõudeid) ja toiduvalmistamist.Otsige abi, kui teie teismeline piirab liiga palju või olete mures, et tal võib olla söömishäire. Kui märkate, et teie teismeline piirab liiga palju toitu, kaotab või on oluliselt kaotanud kaalu, tal on madala enesehinnangu ja kehapildi märke, ta puhastab pärast söömist või teeb lakkamatult trenni, olge mures, et teie laps võib kannatada söömishäirest. Pöörduge abi oma lapse arsti poole ja kaaluge edasise hindamise, teabe ja muude võimalike soovituste saamiseks registreeritud dietoloogiga konsulteerimist.

Otsige ACE tervislike retseptide andmebaasist mitmesuguseid lapsesõbralikke ja suussulavaid retsepte. Lisaks laadige alla minu lemmikteismelistele mõeldud retseptid maitsvate ja tervislike krõpsude, pitsade ja kommide alternatiividega, mida teie laps kindlasti naudib.

Kas teil on selle artikli või mõne pakutava näpunäite kohta küsimusi, kommentaare või ettepanekuid? Tahame teist kuulda! Jätke oma kommentaarid siia ja alustage dialoogi. Lõppude lõpuks on parim viis, kuidas me kõik saame paremini aidata oma teismelistel ja lastel tervislikumat elu elada, õppida üksteise õnnestumistest, väljakutsetest ja tagasilöökidest.

Kõige praktilisem viis saada teada, mis aitab kaalust alla võtta ja, mis veelgi olulisem, kaalust alla võtta, on küsida inimestelt, kes on raskustest üle saanud ning edukalt kaotanud ja hoidnud kaalust alla. National Weight Control Registry (NWCR), andmebaas, mis jälgib enam kui 5000 inimest, kes on kaotanud vähemalt 30 naela ja säilitanud kaalulanguse vähemalt ühe aasta, on avastanud hulgaliselt läbiproovitud ja tõeseid näpunäiteid, mis aitavad inimestel kaalust alla võtta pikaajaliselt. . Lisaks rõhutavad mitmete vaatlusuuringute tulemused veelgi seda, mis eduka kaalukaotuse puhul toimib ja mis mitte.

Kontrolli portsjoneid. Uuringud näitavad, et portsjonite kontroll on eduka kaalukaotuse suurim ennustaja. Kakskümmend aastat tagasi oli tavaline tass täispiima ja suhkruga kohvi 8 untsi ja 45 kalorit. Tänapäeval annab Starbucksis 16 untsi suur Mocha Frappuccino kuni 380 kalorit. Lisakalorite põletamiseks peaksite tund aega kõndima. Siis oli tüüpiline muffin 1,5 untsi ja 200 kalorit. Täna on see 5 untsi ja 500 kalorit – erinevus võrdub 90 minutiga tolmuimejaga. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil oma portsjonite suurust kontrollida: lugege toitumisalaseid etikette; mõõta välja portsjonid; süüa ainult üks abi; kasutage väiksemaid serveerimisnõusid; ja seista vastu soovile “puhastada oma taldrik”.Olge tähelepanelik. Sööge, kui olete näljane, ja lõpetage, kui olete täis. See tundub lihtne, kuid liiga sageli sööme me paljudel muudel põhjustel (näiteks kui oleme igav, stressis, kurvad, väsinud jne). Enne söömist küsi endalt – kas ma olen näljane? Emotsionaalne söömine võib hästi planeeritud kaalujälgimise programmi hävitada.Harjutus. Üle 94% riiklikus kaalujälgimise registris osalejatest suurendas kehakaalu langetamiseks füüsilist aktiivsust. Tegelikult teatasid paljud, et kõndisid vähemalt üks tund päevas. Ja nende jaoks, kes kaalust alla hoidsid, oli trenn ülioluline.Kontrollige skaalat. Kuigi ei ole soovitav muutuda kinnisideeks kaalu täpsusega 0,01 naela, hoiavad inimesed, kes säilitavad oma kaalulanguse, kaalul ja kaaluvad end vähemalt kord nädalas. See võimaldab inimestel õigeaegselt tuvastada väikese kaalutõusu, et võtta asjakohaseid parandusmeetmeid.Jälgige tarbimist. Eduka ja püsiva elustiili muutuse üks tugevamaid ennustajaid on toitumise jälgimine. Kuigi toidupäeviku pidamine on tüütu, on see väga tõhus ja end tõestanud strateegiaLülitage teler välja. Televiisori vaatamisele kulutatud aeg on aeg, mis kulub:  (1.) täiesti istuvale eluviisile ja seega kulutades minimaalselt kaloreid; ja (2.) söömine. Enamik inimesi tarbib meeletult suupisteid televiisori ees hüpnotiseerituna, märkamata kiiresti mitmekordistuvat kaloritarbimist. Edukad NWCR-i “kaotajad” vaatavad nädalas vähem kui 10 tundi televiisorit.Ärge lükake seda homsesse – ja vältige “petmist”. Tõsise elustiilimuutuse alustamist on lihtne hilisemale kuupäevale edasi lükata. Samamoodi on lihtne “petta” ja süüa lisatükk kooki siin, pitsapuhvet seal, kuid inimesed, kes ei anna endale järjekindlalt päeva või kaks puhkust petmiseks, säilitavad 150% tõenäolisemalt oma kaalulanguse.Liikuge aeglaselt. Eesmärk on kaotada mitte rohkem kui 1-2 naela nädalas. Ülekaalulise või rasvunud inimese realistlik kaalukaotuse eesmärk on võtta kuue kuu kuni ühe aasta jooksul alla 7–10% algkaalust ja seejärel hoida kaalu vähemalt kuus kuud madalal, enne kui proovite rohkem kaotada. Võib tunduda, et eesmärkkaalu saavutamine võtab igaviku, kuid kui kaotate selle aeglaselt, on tõenäolisem, et see püsib pikemas perspektiivis.

Natalie Digate Muth, MD, MPH, RD, on registreeritud dietoloog ja hiljuti UNC meditsiinikooli lõpetanud. Ta on ACE-sertifikaadiga personaaltreener ja rühmatreeningu juhendaja ning tal on täiendavad sertifikaadid Ameerika spordimeditsiini kolledžis ja riiklikus jõu- ja konditsioneerimisühingus.