má krevety vysoký obsah cholesterolu?

má krevety vysoký obsah cholesterolu?

Jíst krevety jako součást vyvážené stravy může nabídnout člověku několik klíčových živin a může to být dobré pro jejich srdce a kardiovaskulární zdraví.

Lékaři dříve doporučili proti jídlu krevet jako součást srdce zdravé stravy, s citováním vysoké hladiny cholesterolu, který obsahuje. Zdá se, že krevety mohou být koneckonců vynikajícím doplňkem zdravé stravy. Další informace o výhodách stravování krevet v tomto článku.

má krevety vysoký obsah cholesterolu? (mg) cholesterolu.

Nedoporučují konkrétní částku, ale říkají, že osoba, která se řídí zdravým stravovacím vzorem, konzumuje asi 100–300 mg cholesterolu denně.

V minulosti si lékaři mysleli, že veškerý cholesterol je Špatné pro zdraví. Odborníci však nyní věří, že lipoprotein s vysokou hustotou (HDL) nebo „dobrý“ může cholesterol vyvážit negativní dopad lipoproteinu s nízkou hustotou (LDL) nebo „špatný“, cholesterol, což vede ke zdravé rovnováze.

Jinými slovy, „dobrý“ cholesterol HDL může pomoci snížit riziko srdečních chorob, které se zvyšuje LDL cholesterol. , ale tato hladina HDL cholesterolu se také zvýšila. Navrhovali, aby krevety mohly spíše podporovat zdraví srdce, než aby zhoršily. 100 g krevet však obsahuje méně než 0,3 g tuku a většina z toho je nenasycená. Jinými slovy, obsah tuku v krevetách pravděpodobně nezvýší hladiny cholesterolu LDL. Výjimky jsou krevety a vaječný žloutek. Oba mají nízký obsah nasycených tuků, ale vysoký v jiných živin. Autoři naznačují, že krevety a vejce jsou zdravá jídla, která nezvyšují riziko kardiovaskulárního onemocnění. Nesměňte to.

jinde, AHA tvrdí, že krevety obsahují některé omega-3 mastné kyseliny. Jedná se o zdravý typ tuku, který může přínosem pro kardiovaskulární systém a další tělesné funkce.

Tento článek poskytuje několik tipů na snížení hladin cholesterolu.

Jíst krevety nemusí zvyšovat hladinu cholesterolu, ale lidé by měli při zahrnutí do stravy zvážit řadu faktorů. Tyto faktory podrobně popisují následující oddíly. co nejvíce zdravě a nejnižší cholesterol, člověk může:

 • Pečte to, vařte, grilujte jej nebo vařte s malým až žádným olejem
 • sezóna to s kořením, česnekem a bylinkami
 • Přidejte k němu citronovou šťávu Je to v másle nebo oleji
 • Podávejte ve smetanové nebo máslové omáčce
 • Při vaření a konzumaci přidejte zbytečnou sůl
 • Jako bílé těstoviny

znečišťující látky

V obchodě by lidé měli vždy zkontrolovat balení nebo se zeptat oddělení mořských plodů, odkud krevety pocházejí. Krevety si mohou vyzvednout kontaminaci ze znečištění v moři a v důsledku neregulovaných postupů zemědělství v krevetách. Krevety s farmy i divoce uložily riziko obsahující znečišťující látky. MSC je zkratka pro Radu námořní správcovství.

Merkur je zvláštním problémem některých typů mořských plodů. Podle AHA však bude obsah rtuti v krevetách pravděpodobně nízký. Zvyšte riziko otravy jídlem.

Je důležité udržet krevety studené. V chladničce uložte ryby při 40 ° F nebo chladnější až 2–3 dny. Udržujte to v nejchladnější části lednice. Chcete -li skladovat déle než 2 dny, vložte ji do plastové krabice a zmrazte ji. Nedovolte, aby se rozmrazovala zmrazené krevety zakoupené v obchodě. správně. Bakterie se proliferují při 40–140 ° F, takže lidé by měli odstranit krevety z lednice a vařit je okamžitě, dokud se maso nestane neprůhledným. Uvnitř musí vařit teplotu 145 ° F.

alergie

Někteří lidé mohou mít alergickou reakci na krevety. Krevety jsou měkkýši, takže lidé s alergií na měkkýši by se jim měli vyhnout.

Příznaky alergické reakce zahrnují:

 • úly nebo vyrážka
 • otoky
 • Obtížnost dýchání

Pokud má osoba některý z těchto příznaků, potřebuje okamžitou lékařskou pomoc, protože může mít anafylaxi. Jedná se o těžkou alergickou reakci, která se může rychle stát život ohrožující.

nadměrný rybolov vedl k ohrožení mnoha typů mořského života. Pro ty, kteří se zabývají stravováním udržitelných krevet, poskytuje Seafoodwatch.org Monterey Bay Aquarium tuto stránku, která pomáhá člověku zvolit si moudře. Kromě cholesterolu poskytuje 100 g vařených krevet následující živiny:

 • 99 kilokalorií energie
 • 24 g proteinu
 • 0,3 g tuku
 • 0.2 g of carbohydrate
 • 70 mg of calcium
 • 0.5 mg of iron
 • 39 mg of magnesium
 • 237 mg fosforu
 • 259 mg draslíku
 • 111 mg sodíku
 • 1,64 mg zinku

This znamená, že krevety mají nízký obsah kalorií, ale vysoký obsah bílkovin a řada dalších základních minerálů. jejich hladiny cholesterolu a jiných živin. Také tyto mohou nabídnout zdravotní výhody.

Krab

Krabí maso má vysoké bílkoviny a nízký obsah tuku a kalorií. Krab obsahuje méně cholesterolu než krevety a řada vitamínů.

krab však obsahuje více sodíku než krevety. To může být nevhodné pro lidi s vysokým krevním tlakem.

humr

humr obsahuje více cholesterolu než krevety. Má také nízký obsah kalorií a nasycených tuků, ale vysoký obsah bílkovin, omega-3 a selenu.

Jaké jsou další zdravotní přínosy humra? Zjistěte zde. na porci než krevety.

losos má také vysoký obsah bílkovin a poskytuje B vitamíny. Ústřice, škeble a mušle

ústřice, škeble a mušle jsou bohaté na živiny, jako je železo, zinek, vitamin B-12, fosfor, niacin a selen. Clams mohou snižovat LDL cholesterol a zvýšit HDL cholesterol. S ohledem na míru může spotřeba krevet poskytnout mnoho základních živin. Alergie by se měla úplně vyhýbat krevetám.

Q:

Je surové krevety bezpečné k jídlu ve sashimi?

a:

Několik odborníků doporučuje Jíst krevety syrové, i když s velkou péčí a pozorností mohou lidé jíst určité druhy krevet – jako jsou sladké krevety – syrové. čich. Také se ujistěte, že pochází ze spolehlivého zdroje a že to lidé pečlivě zvládli. Zaměstnanci v restauracích Sushi většinou budou vařit krevety. Názory našich lékařských odborníků. Veškerý obsah je přísně informativní a neměl by být považován za lékařskou radu. Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje oficiální webové stránky rhino gold gel – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents